Optyk Warszawa

 

Poleć optykwarszawa.pl  

Okulary przeciwsłoneczne - soczewki fotochromowe

W dniach od 30.11.15 r. (poniedziałek) do 5.12.15 r. (sobota) Zakład Optyczny będzie nieczynny z powodu urlopu.
Zapraszamy w poniedziałek 7.12.15 r. od godziny 10:00.

SOCZEWKI FOTOCHROMOWE
Pewną odmianą soczewek przeciwsłonecznych są soczewki fotochromowe, dostępne zarówno dla osób wymagających korekcji wzroku, jak również dla osób bez wad wzroku. Służą one do ochrony przed silnym oświetleniem słonecznym i szkodliwym dla oka promieniem ultrafioletowym.
Zadaniem soczewek fotochromowych jest redukcja dużego natężenia światła do bardziej komfortowego poziomu. Gdy natężenie światła jest duże, soczewka fotochromowa uzyskuje ciemne zabarwienie, gdy promieniowanie słoneczne słabnie, soczewka powraca do stanu rozjaśnienia. Cecha charakterystyczną jest to, że cecha ta jest odwracalna. Soczewki fotochromowe zapewniają wyraźne widzenie w każdym świetle.
Z uwagi na rodzaj materiału soczewki fotochromowe można podzielić na dwie grupy: mineralne (szklane) i organiczne (plastikowe).

Organiczne soczewki fotochromowe wykonywane w technologii TRANSITIONS
Podstawową zaletą soczewek TRANSITIONS jest szybkość procesu fotochromowego. Soczewki te, zarówno podczas zaciemniania, jak i rozjaśniania, należą do najszybszych soczewek fotochromowych. Także stopień zaciemnienia jest niespotykanie wysoki. W stanie całkowitego zaciemnienia należą one do kategorii soczewek przeciwsłonecznych. Zapewniają użytkownikowi stabilne zabarwienie, jednolite na całej soczewce i niezależne od jej grubości.
Soczewki TRANSITIONS V to najszybsze soczewki fotochromowe, zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania. Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są niemal tak przezroczyste jak soczewki bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne.

Dzięki temu klient może mieć soczewki do 50 % bardziej płaskie, do 40 % bardziej lżejsze i do 35 % cieńsze od soczewek wykonanych w indeksie podstawowym (1,5). dzięki zastosowaniu materiału o zwiększonej odporności na przełamywanie, polecane są do opraw bezobwódkowych. Organiczne soczewki fotochromowe TRANSITIONS wykonywane z poliwęglanu są bardzo odporne na uderzenia i dlatego szczególnie polecane do opraw typu patent.