Optyk Warszawa

 

Poleć optykwarszawa.pl  

Szkła korekcyjne - soczewki wysokoindeksowe

W dniach od 30.11.15 r. (poniedziałek) do 5.12.15 r. (sobota) Zakład Optyczny będzie nieczynny z powodu urlopu.
Zapraszamy w poniedziałek 7.12.15 r. od godziny 10:00.

SOCZEWKI WYSOKOINDEKSOWE
Soczewki organiczne wysokoindeksowe polecane są przede wszystkim osobom o średnich i dużych wadach wzroku, zarówno przy krótko- jak i dalekowzroczności. Zamontowanie tego rodzaju soczewek zdecydowanie zwiększa atrakcyjność okularów,podnosi ich estetykę.

Soczewki wysokoindeksowe są:

  • do 55% bardziej płaskie
  • do 40% cieńsze i lżejsze
od soczewek wykonanych ze standardowego materiału optycznego. Wszystkie soczewki wydsokoindeksowe charakteryzują się 100% ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Do ich produkcji używane są materiały kilkakrotnie odporniejsze na przełamanie niż standardowy materiał optyczny, dlatego polecane są do opraw bezramkowych typu patent czy żyłka.

Mamy w swojej ofercie soczewki o współczynniku załamania światła: 1.6, 1.67, 1.74 - białe, fotochromowe, barwione, zarówno jednoogniskowe, dwuogniskowe jak i progresywne. Soczewki wysokoindeksowe muszą być pokryte powłokami antyrefleksyjnymi.

SOCZEWKI MINERALNE WYSOKOINDEKSOWE
O współczynniku załamania światła 1.7, 1.8, 1.9 przeznaczone dla osób o wysokich wadach wzroku. Użycie materiałów z wysokim indeksem umożliwia znaczącą redukcję grubości szkła na krawędzi (dla krótkowidzów). Im wyższy jest indeks, tym szkła są cieńsze, bardziej płaskie i zazwyczaj lżejsze. Osobom źle widzącym na bliskie odległości (dalekowidzom) polecamy szkła wysokoindeksowe, które posiadają zredukowaną grubość szkła w środku. W rezultacie szkło jest cieńsze, lżejsze, poprawia się jakość widzenia, oko zachowuje naturalną wielkoś (nie jest powiększone).

Polecamy soczewki mineralne wysokoindeksowe następujących firm: Zeiss, Hoya szkła hoya, Jelenia Góra (J.Z.O.). szkła jzo

Do szkieł o wysokim indeksie polecane są powloki antyrefleksyjne ze względu na to, iż wraz ze wzrostem indeksu zmniejsza się przepuszczalność światła.